Jste právník?

Jak určit výši odstupného

Specializace: Občanské právo Datum: 29. dubna 2017

Dobrý den, švagr je zubní lékař, již přes rok neordinuje pro vážný zdravotní stav. Za ordinaci platí měsíčně nájem. Bude mu 7o a nyní se potvrdilo., že se již do ordinace nevrátí. O ordinaci má zájem zubní hygienička, hodí se jí více pokračovat v nájmu, než si ordinaci odkoupit. Ponechá si v ordinaci pouze stávající skříňky a starší funkční sterilizátor. Ordinace je na dobrém místě v Praze 3, poliklinika v Olšanské ul. Za ordinaci chce zaplatit odstupné. O ceně jsme zatím nemluvili, v úterý 2.5. se máme sejít. Švagr mně pověřil jednáním v této věci. Bohužel, já nevím a ani on neví, jak se spočítá správně výše odstupného. Nerada bych, aby byl ošizen a zase na druhou stranu potřebuji mít představu, co je slušná a přiměřená částka až se budeme bavit o výši odstupného. Švagr měl jiné pacienty než bude mít ona, navíc se za více jak rok jeho nemoci pacienti převážně rozutekli jinam. Správce budovy pouze zruší jeho nájemní smlouvu a uzavře novou smlouvu s uchazečkou. Pokud byste mi mohli poradit, budu velmi vděčná. Děkuji Jitka Fašianoková

prodej a transformace podniku

Odpovědi (1)

Mgr. Zuzana Veselá

Datum: 29. dubna 2017

Dobrý den,

děkujeme za zajímavou otázku. Bohužel zprostředkovanou zkušenost mám pouze s nabídkou prodeje ordinace lékaři-lékaři, kdy nejvyšší hodnotu mívá právě prodavaná kartotéka (databáze pacientů). Plná kartotéka může při prodeji vyjít na milion korun i více, záleží jak je ordinace zavedená. Jak píšete, jde i o místo, které je tu velmi lukrativní.

Osobně bohužel nevím o žádné konkrétní směrnici/dopo­ručení, podle kterého výši odstupného vypočítat. Doporučila bych rozhodně sepsat kupní smlouvy na stávající vybavení + určit zmiňované odstupné. Vzhledem k mnou odhadované hodnotě v řádu až stovek tisíc bych doporučila konzultaci se specialistou na zdravotnické právo, který vás případně odkáže na specializovaného odhadce.

Reakce:

Položit dotaz

Témata ze stejné rubriky

Insolvence

Datum: 17. března 2015 Odpovědí: 10

Vydržení pozemku a dobrá víra

Datum: 25. dubna 2016 Odpovědí: 7

Prodej telefonu

Datum: 11. listopadu 2016 Odpovědí: 6

Přepsání dědictví

Datum: 04. srpna 2016 Odpovědí: 6

Rozvodove vyrovnani financniho majetku

Datum: 28. září 2015 Odpovědí: 6